Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

LIZBONA - FATIMA - BATALHA - ALCOBACA - NAZARE
OBIDOS - PORTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA - MAFRA
SINTRA - CABO DA ROCA - LIZBONA

Procesja z figurą Matki Boskiej w Fatimie
wyślij zapytaniedrukuj stronę


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie, a następnie odprawa paszportowo-biletowa. przelot do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos - maleńkiego, średniowiecznego miasteczka, otoczonego wysokimi murami, które swymi brukowanymi ulicami i pobielanymi domami z koniecznie czerwoną dachówką robi fantastyczne, bajkowe wrażenie. Spacer po mieście oraz jego murach obronnych. Przejazd nad Ocean Atlantycki - plażowanie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryby. Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb). Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto - zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd do Hiszpanii - do Santiago de Compostela. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium Św. Jakuba - nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd w okolice Lizbony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii - zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich - okazałej budowli Palácio Nacional. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

ZAPEWNIAMY:
• Przelot na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa,
• Opłaty lotniskowe,
• Luksusowy klimatyzowany autobus ,
• 7 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach ***/****,
• Wyżywienie: 7 śniadań typu bufet, 7 obiadokolacji,
• Polskojęzycznego pilota na całej trasie,
• Lokalnych przewodników
• Ubezpieczenie NNW, KL Asisstance + choroby przewlekłe (10.000 Euro)

Terminy:
14 - 21.06.2010,
02 - 9.09.2010,
21 - 28.09.2010

Cena: 3.490 zł


UWAGI:
• Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne okoliczności związane z
  realizacja programu należy przeznaczyć kwotę około 50 - 55 Euro.
• W przypadku wzrostu opłat paliwowych i kursu walut cena może ulec
  zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 40 osób.


   
 

::: ARCUS - Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ::: Pielgrzymki do Rzymu ::: Pielgrzymki do Ziemii Świętej ::: Pielgrzymki do Lourdes ::: Pielgrzymki do Fatimy ::: Pielgrzymki do Medjugrorje

Częstochowa :: Wadowice :: Kalwaria Zebrzydowska :: Sejny :: Kutna Hora :: Szawle - Góra Krzyży :: Licheń :: Gietrzewałd :: Święta Lipka :: Knock :: Altötting :: Esztergom :: Einsiedeln :: Mariazell :: Ostra Brama :: Szensztat (Schönstatt) :: Nowogródek :: Kahlenberg :: Kodeń :: Swarzewo :: Ludźmierz :: Wambierzyce :: Góra św. Anny :: Trzebnica :: Bydgoszcz :: Fatima :: Caccia :: Asyż :: Lourdes :: La Salette :: Lanciano :: Loreto :: Manopello :: Monte Sant'Angelo (Góra Św. Anioła) :: Montserrat :: Siena :: Sanktuarium Św. Medalika w Paryżu :: Padwa :: San Giovanni Rotondo :: Turyn :: Santiago de Compostela :: Lisieux :: Banneux :: Paray-le-Monial :: Ars :: Taizé :: Nevers :: Medjugorie :: Guadelupe :: Rzym i Watykan :: Ziemia ŚwiętaBiuro Pielgrzymkowo-Turystyczne
A        R        C        U        S
ul. Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz, tel./fax: 052 3251 222, 052 3251 223, e-mail: biuro@arcus.org.pl