Portugalia 

Pielgrzymka do Fatimy
Na jubileusz 100-lecia objawień fatimskich
Zakończenie uroczystości jubileuszowych - 13.10.2017

Fatima, Alcobaca, Obidos, Nazare, Batalha, Coimbra, Porto, Lizbona

Termin:

9 - 16.10.2017


Cena:

3 950 zł


Stali klienci:

3 750 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 13:00 zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo-biletowa i o godz. 15:15 wylot. Godz. 18:30 lądowanie w Lizbonie. Przejazd na nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa cystersów umieszczonego na liście UNESCO. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury, a w transepcie kościoła znajdują się misternie wykonane grobowce króla Pedro I oraz jego kochanki Ines de Castro. Następnie przejazd do Obidos - spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej i czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Obiad w hotelu w Batalha i zakwaterowanie. Przejazd do Fatimy. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Powrót na nocleg. (Dla chętnych nocne czuwanie.)

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych według oficjalnego programu. Następnie przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej. Na miejscowym uniwersytecie Jan Paweł II spotkał się z intelektualistami i otrzymał tytuły doktora honoris causa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zabytkowej części miasta z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka oraz budynkiem giełdy. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego - Castelo de Sao Jorge, dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobrego punktu widokowego. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża - Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO - XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz. 9:30 wylot w drogę powrotną. Godz. 14:25 lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa-Lizbona-Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 100-110 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 690 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (118,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (296,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki do dnia 10.01.2017. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer