Ziemia Święta

Ziemia Święta - śladami Chrystusa

Góra Tabor, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum, Tabga, Jezioro Galilejskie, Kana Galilejska Nazaret, Góra Karmel, Cezarea Nadmorska, Qasr el-Yahud, Jerycho, Góra Syjon, Betlejem Ain Karem, Góra Oliwna, Jerozolima, Betania, Masada, Qumran, Morze Martwe

Termin:

09-16.10.2017


Cena:

3 890 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 6:30. Wylot do Izraela o godz. 9:45. Przylot do Tel Awiwu o godz. 14:30. Przejazd na nocleg w Galilei.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie wizyta w Kafarnaum i w Tabdze (kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra). Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Przejazd do Nazaretu: bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – miasta Heroda, rzymskiej stolicy Palestyny z czasów Nowego Testamentu, miasta krzyżowców. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Qasr el-Yahud – tradycyjnego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Góra Syjon: Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia NMP oraz Kościół św. Piotra in Galicantu. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, bazylika św. Katarzyny z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, panorama Jerozolimy z widokiem na wzgórze świątynne, Dominus Flevit, kościół Pustego grobu Maryi, Grota Getsemani, Ogród Oliwny i Bazylika Agonii. Stara Jerozolima: Ściana Płaczu, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), konwent Ecce Homo, bazylika Grobu Bożego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Jerozolimie.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wizyta w Betanii – nawiedzenie kościoła św. Łazarza. Masada – twierdza Heroda, miejsce tragicznej obrony powstańców żydowskich. Qumran – miejsce znalezisk tekstów biblijnych, miejsca pracy i modlitwy wspólnoty esseńczyków. Postój nad Morzem Martwym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 17:50. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 20:50. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 90 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (116,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (291,75 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Za dodatkową opłatą biuro może zorganizować transfer Inowrocław - lotnisko-Inowrocław. Koszt uzależniony jest od liczby chętnych;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy zapisie należy dostarczyć: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich;
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer