WĘGRY

Śladami św. Kingi i św. Jadwigi

Łagiewniki, Esztergom, Budapeszt, Zakole Dunaju, Szentendre, Wyszehrad, Eger, Stary Sącz, Bochnia, Nowy Korczyn

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Łagiewnik – nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Esztergomu - kolebki katolicyzmu węgierskiego oraz miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki wraz z renesansową kaplicą Bakocza. Przejazd do Budapesztu – wieczorny rejs po Dunaju. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Wizyta w polskiej parafii p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i św. Kingi. Przejazd do Budy, miejsca urodzenia św. Jadwigi, zwiedzanie: Wzgórze Gellerta z panoramą miasta, pomnik wolności, cytadela i Wzgórze Zamkowe: Pałac Budański (z zewnątrz), Plac św. Trójcy wraz z kościołem Macieja, Baszta Rybacka, Plac Kapistrana z wieżą św. Marii Magdaleny. Przejazd do Pesztu: bazylika św. Stefana w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, Plac Bohaterów, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd w Zakole Dunaju: zwiedzanie Szentendre - miasteczka malarzy o śródziemnomorskim charakterze. Wizyta w Muzeum Marcepana. Czas wolny. Przejazd do Wyszehradu, niegdyś stolicy Węgier, gdzie zobaczymy ruiny pałacu królewskiego i cytadelę skąd rozpościera się panorama Dunaju. Powrót do Budapesztu – dla chętnych możliwość kąpieli w słynnych łaźniach* lub czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eger, perły baroku – spacer po centrum miasta oraz nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego z Padwy, w którym znajduje się relikwia św. Jadwigi - Królowej Polski. Czas wolny. Następnie zwiedzanie: bazylika, plac Dobo, turecki minaret, Dolina Pięknej Pani. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Koszyc.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę. Nawiedzenie miejsca, w którym pochowano Świętą. Przejazd do Bochni, gdzie zwiedzimy kopalnię soli, z którą wiąże się legenda o pierścieniu księżnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Nowego Korczyna – nawiedzenie kościoła św. Stanisława sfinansowanego przez św. Kingę oraz króla Bolesława Wstydliwego, a także wizyta przy źródełku św. Kingi. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer