Polska

Zalew Wiślany - kraina królowej polskich rzek

Święty Gaj, Raczki Elbląskie, Elbląg, Kadyny, Frombork, Braniewo, Kanał Elbląski, Mątowy Wielkie

Termin:

01-03.07.2021


Cena dla 40 os.:

550 zł


Cena dla 30 os.:

630 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Na początek udamy się do Świętego Gaju – miejsca męczeństwa św. Wojciecha biskupa i misjonarza, patrona Polski, gdzie na cześć Świętego powstało Sanktuarium. Msza Święta przy relikwiach św. Wojciecha. Przejedziemy do Raczków Elbląskich – krótki postój w najniżej położonym punkcie na terenie Polski -1,8 m p.p.m. Następnie zwiedzimy Elbląg znajdujący się u ujścia Zalewu Wiślanego. Czeka nas spacer po Starym Mieście z przewodnikiem miejscowym oraz wizyta w Muzeum Archeologiczno-Historycznym znajdującym się na terenie dawnego Zamku Krzyżackiego, które posiada wiele ciekawych eksponatów, a nawet zrekonstruowany dom wikingów. Nawiedzimy gotycką katedrę św. Mikołaja, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Elbląga.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyruszymy na całodzienne zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym. Rozpoczniemy od wsi Kadyny, niegdyś należącej do cesarza Wilhelma II, a obecnie funkcjonującej jako żywy skansen z zachowanymi budynkami z tamtych czasów. Następnie zawitamy do Fromborka, gdzie Mikołaj Kopernik w latach 1510-1530 prowadził obserwacje astronomiczne i pisał swoje dzieło „O obrotach sfer niebieskich”. W mieście znajduje się warowny zespół katedralny z katedrą pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła z XIV wieku, a także Muzeum Mikołaja Kopernika. Po południu udamy się do Braniewa – dawnej stolicy Warmii, gdzie zobaczymy m.in.: jeden z najpiękniejszych kościołów na Warmii, ceglaną bazylikę św. Katarzyny, zachowaną w stylu gotyckim oraz barokowe Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego z cudownym obrazem Trójcy Świętej. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejedziemy do Elbląga, gdzie wyruszymy w rejs jednym z najciekawszych szlaków żeglugi w kraju - Kanałem Elbląskim uznawanym za jeden z siedmiu cudów Polski. Podążać będziemy odcinkiem Elbląg-Buczyniec, podziwiając zieleń drzew i traw, błękit jezior oraz uroczy świat roślin i zwierząt, które w połączeniu z zabytkami hydrotechnicznymi Kanału Elbląskiego, tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat przeprawy. Następnie w Mątowach Wielkich nawiedzimy kościół, w którym została ochrzczona bł. Dorota – patronka kobiet i matek. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 2 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 180-190 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 160 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 100 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer