POLSKA, WĘGRY

Pielgrzymka Polska-Węgry
Do miejsca narodzin św. Elżbiety

Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa

Termin:

4-10.07.2022


Cena:

40 osób / 2 150 zł


30 osób / 2 350 zł


20 osób / 2 750 złStali Klienci:

40 osób / 2 040 zł


30 osób / 2 230 zł


20 osób / 2 610 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym starówki wraz z kościołem św. Jakuba – najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Sandomierza oraz bazyliki katedralnej wzniesionej w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Sandomierza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wizyta Baranowie Sandomierskim – zwiedzanie XVI w. zamku, perły polskiej architektury, nazywanego też „Małym Wawelem”. Przejazd do Rzeszowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Stary Rynek, Ratusz, letni pałac Lubomirskich, zamek (z zewnątrz), kościół Farny, Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej – Bazylika oo. Bernardynów. Msza Święta. Popołudniu zwiedzanie imponującego Pałacu Potockich w Łańcucie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Przemyśla.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Krasiczyna, gdzie zobaczyć można zamek Krasickich wybudowany na przełomie XVI i XVII w. Następnie wizyta w Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Msza Święta. Przejazd do Przemyśla. Spacer po mieście. Nawiedzenie Archikatedry Przemyskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do wsi Strachocina. Nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Msza Święta. Przejazd do Haczowa. Nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Bóbrki. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, znajdującego się na terenie nadal działającej, pierwszej na świecie kopalni, w której wydobywano ropę naftową. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Koszyc.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sarospatak – miejsca urodzenia św. Elżbiety. Nawiedzenie parafii pw. św. Elżbiety, gdzie znajdują się jej relikwie. Msza Święta. Przejazd do miasteczka Tokaj. Spacer po mieście oraz wizyta w jednej z winnic na degustację wina z tokajskiego regionu winiarskiego, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Miszkolc słynącego z kąpielisk termalnych znajdujących się w jaskiniach i grotach skalnych. Możliwość skorzystania z kąpieli termalnych*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę i nawiedzenie miejsca, w którym pochowano św. Kingę. Msza Święta. Przejazd do Bochni. Zwiedzanie kopalni soli, której odkrycie jest związane z legendą o św. Kindze. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krakowa.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 220 zł + 15 EUR przy 30-40 osobach / ok. 240 zł + 15 EUR przy 20 osobach;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 480 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób;
 • * Bilety wstępu do term płatne we własnym zakresie – od ok. 15 EUR/os.;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer