Polska

Jura Krakowsko-Częstochowska

Licheń, Częstochowa, Olsztyn, Żarki, Pustynia Błędowska, Czerna, Olkusz, Ogrodzieniec, Podzamcze, Smardzowice, Ojcowski Park Narodowy, Tarnowskie Góry

Termin:

12-16.06.2023


Cena:

1 490 zł


Stali Klienci:

1 410 zł

<

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 7:15. Wyjazd o godz. 7:30. Przejazd do Lichenia, gdzie znajduje się największa w Polsce świątynia – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, wzniesione w latach 1994-2004, a w 1999 roku poświęcone przez Jana Pawła II. Po zwiedzaniu Sanktuarium z przewodnikiem przejdziemy ścieżką pokutnika na Golgotę, gdzie znajduje się grota objawień licheńskich. Będzie również czas na indywidualną modlitwę. Nawiedzimy kościół św. Doroty, prowadzony przez zgromadzenie Marianów, w którym znajduje się kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Częstochowy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta. Przejazd do wsi Olsztyn, gdzie znajdują się ruiny zamku królewskiego, który według legendy połączony jest podziemnymi korytarzami z klasztorem na Jasnej Górze. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Żarkach, gdzie znajduje się cudowna figura oraz święte źródełko. Następnie przejazd na Pustynię Błędowską – największy w Polsce obszar lotnych piasków zwany „Polską Saharą”. Postój na jednym z punktów widokowych, które pozwalają cieszyć się niezwykłym pięknem tego unikatowego miejsca. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Czernej. Nawiedzenie Sanktuarium MB Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Kompleks zabudowań sakralnych, w skład których wchodzi barokowy kościół i klasztor karmelitów bosych, niemal ze wszystkich stron otacza leśny rezerwat przyrody. Msza Święta. Następnie zwiedzanie zamków w Olkuszu i Ogrodzieńcu, gdzie znajdują się ruiny zamków leżących na Szlaku Orlich Gniazd. Na koniec udamy się do Podzamcza do Sanktuarium MB Skałkowej, gdzie w 1818 roku jednemu z mieszkańców objawiła się Matka Boża. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Smardzownic, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Smardzowickiej, ze słynącym z łask obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Cudowny wizerunek Matki Bożej został ukoronowany przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza Święta. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego – jednego z najmniejszych parków narodowych w Polsce, ale wyjątkowego ze względu na swoją urodę i dużą ilość atrakcji jakie oferuje turystom. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem zaplanowane jest zwiedzanie ruin zamku w Ojcowie, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd na polecenie Kazimierza Wielkiego oraz urzekająco pięknego zamku w Pieskowej Skale – renesansowej perły Jury, podziwianie 25 metrowej Maczugi Herkulesa – największego wapiennego ostańca w Polsce, a także wizyta w Jaskini Łokietka – najpopularniejszej grocie tego regionu, gdzie według legendy ukrywał się Władysław Łokietek uciekając przed królem czeskim Wacławem II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Odkryjemy jedyną w Polsce wciąż działającą sztolnię odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 230 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 360 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (44,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (111,75 zł).
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
  • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer