Gruzja, Armenia

Gruzja - Armenia - Pielgrzymka do kolebki chrześcijaństwa

Erywań, Eczmiadzyn, Garni, Geghard, Eczmiadzyn, Zwartnoc, Khor-Virap, Noravank, Sevanavank, Hoghpat, Ananuri, Kazbegi, Mccheta, Batumi, Achalciche, Wardzia, Chertwisi, Tbilisi

Termin:

24.06-5.07.2024


Cena:

7 190 zł


Stali klienci:

6 830 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 19:30. Wylot do Armenii o godz. 21:45.

DZIEŃ 2

Przylot do Erywania o godz. 3:20. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Przejazd do Erywania. Wizyta w Muzeum Rękopisów Matenadaran oraz zwiedzanie Kompleksu Pamięci Ludobójstwa Ormian. Przejazd do Garni – pogańskiej świątyni boga Mitry, usytuowanej na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego Geghard. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Erywania. Zwiedzanie miasta: aleja Baghramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, katedra św. Grzegorza. Przejazd do miejscowości Eczmiadzyn. Zwiedzanie zabytkowego zespołu katedralnego, który jest siedzibą patriarchów Armenii. Następnie zwiedzanie katedry Zwartnoc. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor-Virap, który położony jest najbliżej Góry Ararat na terytorium Armenii. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Przejazd do klasztoru Noravank pochodzącego z XIII w. Powrót do Erywania. Wizyta w wytwórni koniaku/brandy „Ararat”. Degustacja i możliwość zakupu trunku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Sevanavank. Zwiedzanie położonego malowniczo obiektu nad Jeziorem Sewan. Następnie zwiedzanie Monastyru Hoghpat – zabytkowy ormiański klasztor wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo). Odprawa celno-paszportowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Ananuri, malowniczo położonej nad rzeką Aragwi. Należąca do książąt Aragwi forteca powstała w XVI w. Następnie przejazd do Kazbegi. Wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. Rozciąga się stamtąd widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Mcchety: pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w katedrze Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa oraz zwiedzanie Monastyru Dżwari. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Batumi.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym w Batumi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Achalciche, gdzie znajduje się imponująca twierdza Rabati. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Achalciche.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze „Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi – m.in. Stare Miasto, twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik Kartlis Deda – strażniczki Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym. Następnie przejazd Aleją Rustawelego. Wieczorem uroczysta obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 12

Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski o godz. 4:10. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 6:05. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transport autokarowy w Gruzji i Armenii;
 • 11 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opieki pilota podczas trwania przelotu;
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 60 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1400 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (215,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (539,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów
 • Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 50 osób;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 2000 zł zaliczki + ewentualne ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer