Turcja

Pielgrzymka do Turcji - śladami świętego Pawła

Ankara, Tuz, Kapadocja, Sultanhani, Konya, Pamukkale, Laodycea, Efez, Meryemana, Morze Egejskie, Pergamon, Troja, Cieśnina Dardanele, Istambuł

Termin:

5-16.09.2024


Cena:

6 950 zł


Stali Klienci:

6 600 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 8:00. Wylot do Turcji o godz. 10:30. Przylot do Istambułu o godz. 14:05. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kapadocji. Po drodze zatrzymamy się w Ankarze – stolicy Turcji. Zwiedzanie: mauzoleum Ataturka – twórcy Republiki Tureckiej. W dalszej drodze postój nad słonym jeziorem Tuz, będącym jednym z największych zbiorników wodnych w Turcji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Kapadocji.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Kapadocji – historycznej krainy w środkowej Turcji słynnej z księżycowych krajobrazów. Zobaczymy tu m.in., Uchisar – miasteczko słynące z olbrzymiej skalnej cytadeli, która widoczna jest prawie z każdego miejsca w Kapadocji, Dolinę Goreme i Zelve, gdzie znajduje się ponad 350 kościołów wykutych w skale, Avanos – miasto od wieków słynące z ręcznego wyrobu ceramiki oraz Dolinę Deverent, którą zdobi wiele fantastycznych form skalnych przypominających postacie ludzkie. Na koniec zwiedzimy jedno z wielu znajdujących się tu podziemnych miast, które powstały jako kryjówki w czasie wojen czy prześladowań. Obiadokolacja i nocleg w Kapadocji.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Sultanhani, które w średniowieczu było przystankiem dla karawan na bardzo ważnym szlaku handlowym. Następnie zwiedzanie jednego z najstarszych miast Anatolii jakim jest Konya. Zobaczymy tu m.in.: kościół św. Pawła, Meczet Mevlany – założyciela słynnego zakonu Tańczących Derwiszów. Przejazd do Pamukkale na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie starożytnego miasta Hierapolis oraz słynnych białych tarasów utworzonych przez wapienne gorące źródła. Chętni będą mieli możliwość kąpieli w basenie Kleopatry. Zwiedzanie Laodycei – starożytnego miasta na terenie Frygii. Przejazd w okolice Kuşadasi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Efezu – najlepiej zachowanego antycznego miasta, w którym przez ponad 2 lata nauczał św. Paweł. Tutaj też przebywał św. Jan Ewangelista. Wizyta w Meryemana – Domu Dziewicy Marii, który jest kaplicą zbudowaną w miejscu i na fundamentach domu, w którym mieszkała Matka Boża pod koniec swojego życia. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7-8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Egejskim w Kusadasi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu, jednego z najpiękniejszych miast hellenistycznych. Zwiedzanie ruin stolicy słynnego królestwa. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Zwiedzanie Troi – miejsca legendarnej bitwy z „Iliady” Homera. Następnie przeprawa promowa przez cieśninę Dardanele. Przejazd do Istambułu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Istambułu, którego zabytkowe dzielnice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z uwagi na swoje położenie geograficzne i ponad dwutysięczną historię ma wiele unikalnych zabytków. Zobaczymy m.in. meczet Hagia Sofia, Hipodrom, gdzie dawniej znajdował się bizantyjski tor wyścigowy dla koni i rydwanów, Wielki Bazar będący jednym z największych obiektów tego typu w Turcji, Pałac Topkapi, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat oraz Bazylikę św. Antoniego – największy rzymskokatolicki kościół w Turcji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12

Transfer na lotnisko w Istambule. Wylot do Polski o godz. 16:45. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 18:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem w Turcji;
 • 11 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR.
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opieki pilotów podczas przelotów;
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 150 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (208,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (521,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów
 • ;
 • Istnieje możliwość zorganizowania dla grupy: wieczoru tureckiego (ok. 50 euro / os.), rejsu po Bosforze (ok. 50 euro / os.) bądź indywidualnego lotu balonem w Kapadocji (ok. 250-300 euro / os.);
 • Wyjeżdżając do Turcji należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki, z minimum jedną stroną wolną;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 2000 zł zaliczki + ewentualne ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer