Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Do grobu św. Jana Pawła II

Rzym, Watykan, Asyż, Siena, Padwa, Wenecja, Werona, Dachau, Monachium, Altoetting

Termin:

24.09-3.10.2024


Cena:

5 490 zł


Stali Klienci:

5 220 zł

<--

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 5:00. Wylot do Włoch o godz. 7:15. Lądowanie w Rzymie o godz. 9:25. Jeżeli czas przelotu nie ulegnie zmianie – przejazd i zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za murami oraz Katakumb św. Kaliksta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 2-3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie pobytu: wizyta w Watykanie, udział w Audiencji Generalnej.* nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie bazylik papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego oraz Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, kościół św. Dominika gdzie znajdują się jej relikwie, Piazza del Campo, katedra, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lido di Jesolo.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Dla chętnych Rejs na Plac św. Marka po Canale Grande. (dodatkowo płatny 15 Euro) i uzupełniające zwiedzanie Wenecji. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Werony, spacer: Piazza Bra z amfiteatrem (z zewnątrz), ulica Via Mazzini, wizyta na dziedzińcu domu Julii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting. W czasie podróży krótki postój nad Jeziorem Garda.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Dachau. Nawiedzenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego - miejsca zagłady tysięcy uwięzionych, w tym także zakonników, diakonów, księży i biskupów m.in. Bł. Michała Kozala. Msza Święta. Przejazd do Monachium. Zwiedzanie głównych zabytków miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami, gotycka katedra NMP o wysokich, cebulowatych wieżach, Peterskirche. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Poranna Msza Święta w Altoetting – najważniejszym sanktuarium maryjnym Bawarii. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w Janikowie w późnych godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Rzym, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 150-160 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1000 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (164,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (411,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • (*) Z przyczyn niezależnych od Biura Audiencja Generalna z papieżem może się odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer