Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Do grobu św. Jana Pawła II

Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Capri, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Lanciano, Loreto, Asyż

Termin:

6-16.05.2024


Cena:

5 990 zł


Stali Klienci:

5 690 zł

<--

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 3:40. Wylot do Rzymu o godz. 5.40. Przylot do Rzymu o godz. 9.25. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie bazylik papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w Audiencji Generalnej*. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cassino.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Cassino – zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, nawiedzenie cmentarza z grobami polskich żołnierzy. Następnie przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium MB Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 5

Wczesne śniadanie lub pakiety śniadaniowe. Rejs statkiem na wyspę Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego, m.in. wizyta w Ogrodach Augusta. Czas na wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy m.in. ul. św. Grzegorza Ormianina słynącą z produkcji szopek bożonarodzeniowych. Wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Po południu przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Dla osób chętnych przejazd na całodzienny wypoczynek na plaży lub możliwość pobytu w Sanktuarium w San Giovanni Rotondo. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku według tradycji przeniesionego z Nazaretu w XIII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego oraz Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Wizyta w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 11

Transfer na lotnisko. Wylot z Rzymu o godz. 10:25. Przylot do Gdańska o godz. 17.40. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Gdańsk-Rzym-Gdańsk (loty z przesiadką), opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych, 2 śniadania w formie pakietu, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 150 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1000 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (179,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (449,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 48 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 9.;
 • Jeżeli godziny lotów się nie zmienią, w dniu pierwszym odbędzie się wizyta w Castel Gandolfo – zwiedzanie Pałacu Apostolskiego oraz kościoła św. Tomasza z Vilanova;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer