Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem

Wigry, Wilno, Troki, Szawle, Ryga, Helsinki, Tallinn, Rundale, Szydłowo, Kowno

Termin:

15-22.07.2024


Cena:

3 290 zł


Stali Klienci:

3 120 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 4:00. Wyjazd o godz. 4:15. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry i zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: Ostra Brama, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Msza Święta. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Poranna Msza Święta. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, krótki spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Następnie przejazd do Szawli – nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym starówki Rygi, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tallinna.

DZIEŃ 5

Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom. Przypłynięcie do Helsinek. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Finlandii: Plac Senacki z katedrą luterańską, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Msza Święta. Czas wolny. Obiad w restauracji. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom. Przypłynięcie do Tallinna. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallinna – górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Następnie przejazd do Szydłowa – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Litwy, jest to miejsce objawień Matki Bożej w XVII w., nazywane „Żmudzką Częstochową”. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kowna.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto, ruiny zamku, Katedra, spacer Aleją Wolności. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Przeprawę promową na trasie Tallinn-Helsinki-Tallinn;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacje, 2 obiady;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (89,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (224,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer