Francja, Hiszpania

Pielgrzymka - Piękna Katalonia

Barcelona, Montserrat, Carcassonne, Lourdes, Andora, Vall de Nuria

Termin:

27.04-4.05.2024


Cena:

5 250 zł


Stali Klienci:

4 990 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 12:00. Wylot do Hiszpanii o godz. 14:30. Lądowanie w Barcelonie o godz. 19:30. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie stolicy Katalonii. Przespacerujemy się śladami dzieł Antonio Gaudiego, który był nie tylko genialnym architektem, ale także osobą głęboko wierzącą (obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny). Zobaczymy m.in.: nieukończoną od 1883 roku katedrę pokutną Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Casa Battlo (z zewnątrz), Park Guell. Dalsze zwiedzanie miasta: tłumnie odwiedzana reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic - najstarsza dzielnica miasta sięgająca swoją historią czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu udamy się do Montserrat. Odwiedzimy tu położony w centrum górskiego masywu klasztor benedyktyński znany z kultu figury Matki Boskiej – Czarnej Madonny, zwanej po katalońsku „La Moreneta”. Tutaj duchowej przemiany doznał św. Ignacy Loyola – późniejszy założyciel zakonu jezuitów, a w 1982 pielgrzymował św. Jan Paweł II. Po południu wrócimy do Barcelony, gdzie zobaczymy dzielnicę Montjuic – znajduje się tu wioska olimpijska, która była areną Igrzysk w 1992 roku, a także ufortyfikowany Castell de Montjuic oraz Palau Nacional (z zewnątrz). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Carcassonne, gdzie zwiedzimy jeden z najlepiej na świecie zachowanych średniowiecznych zespołów warowno-obronnych. Podczas spaceru z przewodnikiem przejdziemy się fragmentem murów obronnych, nawiedzimy bazylikę oraz zobaczymy z zewnątrz zamek pochodzący z XIII w. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: Msza Święta, droga krzyżowa, czas wolny na indywidualną modlitwę i kąpiel w wannach z cudowną wodą. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd na teren Andory – jednego z najmniejszych państw Europy, malowniczo położonego w Pirenejach. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych miejsc w Księstwie Andory: malownicze miasteczko Ordino oraz Llorts z przepiękną Doliną Ordino, spacer trasą żelaza, która miała wielkie znaczenie dla rozwoju Księstwa Andory w XVII-XVIII wieku, Stare Miasto Andorra la Vella z jej wąskimi uliczkami, dawny parlament andorski (z zewnątrz), romańskie świątynie z XI wieku jak Sant Joan de Caselles. Nawiedzenie Sanktuarium patronki Andory, czyli Sanktuarium Meritxell. Andora słynie także z punktów widokowych, które odwiedzimy podczas zwiedzania. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Andorze.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do położonego w Pirenejach Sanktuarium Vall de Nuria, do którego dostaniemy się kolejką linową. Według legendy ok. roku 700 dotarł tu św. Idzi, który wyrzeźbił figurę Matki Boskiej, a następnie ukrył ją w jaskini. W 1072 roku jeden z pielgrzymów odkrył figurę i wybudował kaplicę w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Sanktuarium. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 15:35. Lądowanie w Warszawie o godz. 22:05. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony (loty z przesiadką), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 150-160 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (157,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (393,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 8.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer