Litwa, Estonia, Rosja, Łotwa

Sankt Petersburg - Wenecja Północy

WILNO, SZAWLE, TALLIN, SANKT PETERSBURG, NOWOGRÓD WIELKI, REZEKNE, AGŁONA

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki. Wyjazd. Przejazd do Wilna. Wieczorny spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 2

Śniadanie w hotelu. Msza święta w Wilnie. Przejazd do Szawle. Krótkie nawiedzenie Góry Krzyży (Litewska Golgota), gdzie ułożonych jest kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 3

Śniadanie w hotelu. Wizyta w stolicy Estonii - Tallina. Zwiedzanie dolnego i górnego miasta z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Sankt Petersburga.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym zwiedzanie Carskiego Sioła - zespołu pałacowo-parkowego carycy Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, następnie Twierdza Pietropawłowska z Soborem św. Piotra i Pawła, w którym znajdują się groby carów, Ławra Aleksandra Newskiego. Rejs statkiem po Newie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym zwiedzanie Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż (łącznie ok. 2,5 miliona eksponatów zgromadzonych w 1000 salach), Newski Prospekt, Sobór Kazański, katedra św. Izaaka. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym zwiedzanie Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I, słynącej m.in. z przepięknych fontann i kaskad. W godzinach popołudniowych przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nowogrodu Wielkiego.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym zwiedzanie jednego z najstarszych miast Rosji: Sobór Sofijski - najstarsza cerkiew Rosji z XI w. (przepiękny ikonostas oraz słynne drzwi z katedry płockiej). Nocleg i obiadokolacja w okolicach Rezekne.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Agłony, gdzie zatrzymamy się przy pięknej barokowej bazylice zwanej "łotewską Częstochową". Msza święta. Popołudniowe zwiedzanie Wilna - Stare Miasto, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. W czasie podróży zatrzymamy się w Studzienicznej, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, które odwiedził Papież Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do kraju w 1999 roku. Msza święta. Pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 8 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 1300 EUR
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy: ok. 350 zł. Płatne obowiązkowo przy zgłoszeniu na pielgrzymkę (cena wizy może ulec zmianie);
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 130 - 140 Euro; Ceny przykładowych biletów do muzeów petersburskich: Ermitaż: 18 Euro, Twierdza Pietropawłowska: 12 Euro, Carskie Sioło: 20 Euro (pałac + park), Peterhof: 30 Euro, statek - rejs po Newie: 20 Euro
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • 45 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (35x45mm), wypełniony wniosek wizowy i paszportowy ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z dwoma wolnymi stronami;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer